Darowizna Fundacji PGE Energia Ciepła na rzecz Szpitala

W dniu 26 września 2018 roku o godzinie 10:00 w Sali Szkoleniowo-Konferencyjnej Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przekazania przez Fundację PGE Energia Ciepła z siedzibą w Rybniku darowizny na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim w wysokości 250 000 zł.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła Pan Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła Pan Robert Osóbka, Poseł na Sejm RP Pani Izabela Kloc oraz Dyrektor Szpitala Pani Dorota Kowalska.

Podczas uroczystości – Dyrektor Dorota Kowalska – złożyła na ręce Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła oraz Prezesa Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc finansową. Jak podkreśliła, jest ona niezwykle cenna, zostanie bowiem przeznaczona na realizację kluczowego dla Szpitala w Wodzisławiu Śląskim zadania, polegającego na przygotowaniu zaplecza zabiegowego w pomieszczeniach byłego Bloku Operacyjnego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe.

Przedsięwzięcie obejmuje prace budowlano – modernizacyjne na IV piętrze budynku Głównego Szpitala w Wodzisławiu Śląskim w pomieszczeniach po byłym bloku operacyjnym. Efektem realizacji zadania będzie nowy jednosalowy blok operacyjny wraz z zapleczem zabiegowym, przeznaczony na potrzeby Oddziału Chirurgii Ogólnej.

Realizacja inwestycji, przyczyni się to do rozwoju działalności Szpitala
w zakresie zabiegowym, szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej. Wpłynie na zwiększenie ilość wykonywanych procedur zabiegowych, a także skróci czas oczekiwania pacjentów na zabiegi operacyjne.

 

Kategorie