Dieta Mamy

Program pilotażowy NFZ i Ministerstwa Zdrowia - "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym"

Nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu ”Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

KORZYŚCI DLA PACJENTKI

  • Podczas pobytu w naszym Szpitalu pacjentka ma możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznej – wystarczy zgłosić swe zainteresowanie położnej w dyżurce.
  • Konsultacje z dietetykiem odbywają się w czwartki i soboty, w godz. od 800 do 1100 w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym,
  • Informujemy również, że pacjentki w ramach Programu mają możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka (dietetyk@zoz.wodzislaw.pl) oraz do personelu medycznego oddziału.
  • W dniu wypisu pacjentki otrzymują ankietę z prośbą o jej wypełnienie. Ankieta z uwagami jest przekazana dietetykowi.
  • Dodatkowo przez 2 miesiące od zakończenia hospitalizacji pacjentka ma możliwość kierowania pytań do szpitalnego dietetyka drogą elektroniczną na adres: dietetyk@zoz.wodzislaw.pl

Jadłospis na dany dzień w ramach Programu pilotażowego znajduje się tutaj:Dieta Mamy 15.06.2020 – 28.06.2020 

                                                                                                                                    Dieta Mamy 29.06.2020 – 12.07.2020

Dodatkowe informacje na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdziesz na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl.
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych on-line pod adresem: poradnia.ncez.pl