Kolejny nowy ambulans dla Ratownictwa w PPZOZ

W dniu 13 lutego 2017 r. o godzinie 11:00 na terenie Szpitala w Rydułtowach, odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego Ambulansu marki Mercedes-Benz, Ratownictwu Medycznemu PPZOZ w Rydułtowach, połączone z podziękowaniami skierowanymi do Darczyńców paczek świątecznych dla pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Rydułtowach.

W uroczystości przekazania Ambulansu uczestniczył Wojewoda Śląski, parlamentarzyści ziemi śląskiej, przedstawiciele Powiatu Wodzisławskiego oraz Włodarze sąsiednich Gmin i Miast.

Ambulans został zakupiony dzięki dotacji budżetu państwa przekazanej przez Wojewodę Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka. Wyposażony jest w nowoczesną aparaturę do ratowania życia pacjentów. Posiada między innymi: defibrylator Lifepak 15 z modułem do teletransmisji EKG pozwalający na monitorowanie najważniejszych funkcji życiowych pacjenta, pompę infuzyjną, respirator transportowy, nowoczesne krzesełko transportowe, deskę ortopedyczną, nosze podbierakowe oraz płachty ratownicze. Ambulans jest wykorzystywany przez Zespoły Ratownictwa Medycznego w Rydułtowach, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług medycznych na rzecz pacjentów w stanach zagrożenia życia.

Kategorie