Nasza porodówka z kolejnym rekordem

 Nasza porodówka z kolejnym rekordem

 To dla naszej wodzisławskiej porodówki wielka radość, że przychodzi na świat w naszym szpitalu coraz więcej maluchów. W samym tylko lipcu br. po raz pierwszy w historii Szpitala w Wodzisławiu Śląskim przyszło na świat prawie 130 dzieci, a od początku br. przeszło 700 maluchów.

Coraz częściej Pacjentki, wybierają na miejsce narodzin swoich dzieci właśnie wodzisławski Szpital. Dzięki profesjonalnej opiece medycznej zapewnionej przez personel pielęgniarsko – położniczy, stworzeniu przyjaznej atmosfery i świetnej organizacji w oddziale zapewnionej przez Panią Ordynator dr Barbarę Grześ Ciszek oraz 22 lekarzy specjalistów, Oddział przeżywa prawdziwy rozkwit.

Rocznie na liczącym 50 – łóżek oddziale, hospitalizowanych jest ponad 2 tys. pacjentek. Zakres działalności Oddziału obejmuje prowadzenie porodów fizjologicznych
i patologicznych, w tym także porodów rodzinnych a wachlarz udzielanych świadczeń powiększył się w ostatnim czasie m.in. o ginekologię onkologiczną oraz uroginekologię.

Wyposażenie Oddziału w nowoczesną aparaturę medyczną oraz pełna gotowość sali cięć cesarskich zapewnia bezpieczeństwo rodzącej i dziecku. Przebywanie po porodzie matki razem z noworodkiem umożliwia nawiązanie prawidłowych więzi emocjonalnych pomiędzy nimi, a dzięki fachowej i serdecznej pomocy położnych, matka ma możliwość nauczyć się zasad prawidłowego karmienia piersią i odpowiedniej pielęgnacji dziecka już od pierwszych chwil jego życia. Trzy niezależne sale porodów rodzinnych umożliwiają odbycie porodu w towarzystwie męża, w warunkach zbliżonych do domowych.

Ponadto, oddział przystosowany jest do leczenia wszelkich powikłań ciąży. Wyposażony jest w nowoczesny system nadzoru umożliwiający całodobowe monitorowanie stanu płodu.  Dysponuje nowoczesnym aparatem cyfrowym z kolorowym Dopplerem umożliwiającym dokładną diagnostykę zarówno przez powłoki brzuszne jak i przez pochwę.

Podobnie jak ginekologia także działająca przy Oddziale Szkoła Rodzenia „Aktywne Rodzicielstwo”, założona z początkiem 2017 roku, przeżywa prawdziwy rozkwit. Zapisy przyszłych mam (wraz z tatusiami) prowadzone są już na styczeń 2020 roku. Szkoła przygotowuje przyszłych Rodziców do odbycia porodu, gdzie przyszłe mamy mogą nauczyć się technik karmienia piersią, masażu Shantala oraz zobaczyć od wewnątrz Oddział oraz samą porodówkę.

Dyrekcja Szpitala ogromnie cieszy się z osiągnięć wodzisławskiej porodówki
i serdecznej atmosfery, którą udało się stworzyć na oddziale.

W perspektywie Szpital nadal liczy na środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Działanie 10.1. Infrastruktura Zdrowotna, które pomogą przeprowadzić kompleksowy remont i doposażyć tak dobrze rozwijający się oddział. Tym bardziej, że Szpital dzięki profesjonalnie napisanemu wnioskowi oraz staraniom jego Dyrekcji znalazł się na 1 miejscu listy rezerwowej na dofinansowanie tych zadań. Realizacja przedsięwzięcia wpłynie na poprawę jakości udzielanych świadczeń medycznych pacjentkom naszego Powiatu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie