Uroczystość przekazania ambulansu oraz oddania do użytku poradni urologicznej

W dniu 27 marca 2018r. o godzinie 09:00 na terenie Szpitala w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste przekazanie Stacji Pogotowia Ratunkowego PPZOZ ambulansu marki Renault Master połączone z oddaniem do użytku Poradni Urologicznej w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim.

W uroczystości uczestniczyła Dyrektor Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Parlamentarzyści Ziemi Śląskiej, Przedstawiciele Powiatu Wodzisławskiego oraz Włodarze ościennych Miast i Gmin.

Nowy Ambulans marki Renault Master został zakupiony w ramach postępowania przetargowego w grudniu 2017 roku za kwotę blisko 500 tyś zł dzięki dotacji budżetu państwa przekazanej przez Wojewodę Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka. Wyposażony jest między innymi w nosze transportowe, defibrylator przenośny oraz respirator, materac podciśnieniowy, pulsoksymetr z kapnometrem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, centralną instalację tlenową, laryngoskop światłowodowy oraz zestaw szyn Kamera. Ambulans jest wykorzystywany na potrzeby ratownictwa medycznego PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim, służąc mieszkańcom Powiatu Wodzisławskiego oraz mieszkańcom ościennych Miast i Gmin.

W ramach dotacji z Urzędu Wojewódzkiego zakupione zostało również urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS 3. Urządzenie wykonuje, co najmniej 100 ucisków na minutę, co gwarantuje jeszcze większą efektywność procesu reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia.

Dzięki pomocy Władz Powiatu Wodzisławskiego w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim została wyremontowana Poradnia Urologiczna. Dobudowano gabinet zabiegowy, który został wyposażony w lampę oraz stół zabiegowy. Gabinet został gruntownie wyremontowany i wyposażony w nowy cystoskop, pozwalający na zabiegi w obrębie pęcherza moczowego, a także w nowy aparat ultrasonograficzny z nowoczesną głowicą umożliwiającą badanie gruczołu krokowego oraz biopsji narządu. Dotychczas pacjenci do tych zabiegów byli kierowani do szpitali w Jastrzębiu Zdroju i Rybniku. W placówkach służby zdrowia na terenie Powiatu Wodzisławskiego jest to jedyny tak wysokiej klasy aparat USG.

Linki do serwisów zewnętrznych:

Poradnia urologiczna

Karetka

Kategorie