Zaproszenie Dyrekcji Szpitala na Dzień Promocji Zdrowia

30 września Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych, Powiatowym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej oraz Fundacją Razem dla Zdrowia organizują dzień zdrowia i rekreacji, podczas którego zbierane będą środki na rzecz Oddziału Pediatrycznego szpitala w Rydułtowach.

Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów dziesięciolecia Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. i rozpocznie się turniejem piłkarskim, w którym udział weźmie osiem drużyn. Po turnieju, ok. godz. 14:00 odbędzie się mecz samorządowcy – lekarze PPZOZ.

Od godziny 11.00 w sąsiadującej ze stadionem wodzisławskiej Budowlanki siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Pszowskiej 92A, konkretnie w pomieszczeniach Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności będzie można bezpłatnie skorzystać z porad i konsultacji lekarskich PPZOZ w zakresie m.in. pediatrii, interny, chirurgii ogólnej oraz ortopedii.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych. Zaplanowano m.in. zabawy z dmuchańcami, malowanie twarzy, wykonywanie fryzur, konkursy plastyczne, atrakcyjne gry i zabawy oraz domowe wypieki.

Zapraszamy ponadto krwiodawców, którzy będą mogli podzielić się darem swojej krwi dzięki obecności ambulansu centrum krwiodawstwa.

Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz Oddziału Pediatrycznego szpitala w Rydułtowach. Na ten sam cel zostaną też przekazane środki uzyskane z wpisowego od drużyn biorących udział w turnieju, a także dochód z licytacji, która zostanie zorganizowane na zakończenie wydarzenia. Do wylicytowania m.in. widokowy przelot samolotem nad powiatem wodzisławskim, a także piłka z autografami uczestników meczu lekarze kontra samorządowcy.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Kategorie