Ogłoszenie o naborze na stanowisko – Księgowy/Księgowa

PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim zamierza zatrudnić pracownika

  • Stanowisko – księgowy/księgowa

Miejsce pracy – Wodzisław Śląski

Podstawowe zadania wykonywane na w/w stanowisku pracy

  1. prowadzenie ksiąg rachunkowych w obszarze środków trwałych, WNIP, środków trwałych w budowie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  2. prowadzenie ewidencji wyposażenia,
  3. sporządzanie dokumentów OT, LT, itp.
  4. wprowadzanie środków trwałych oraz WNIP do systemu finansowo-księgowego,
  5. analiza środków trwałych w budowie i współpraca z działem technicznym w sprawie przeksięgowania na środki trwałe,
  6. analiza kont, przygotowanie niezbędnych raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne oraz instytucji zewnętrznych
  7. sporządzanie sprawozdań statystycznych
  8. ustalanie i uzgadnianie stawek amortyzacyjnych, naliczanie amortyzacji i umorzenia,
  9. uzgadnianie zgodności środków trwałych między systemem księgowym,
    a operacyjnym,
  10. przygotowywanie planów inwentaryzacji oraz nadzorowanie całego jej przebiegu wraz z wyceną i rozliczeniem,
  11. udział w spisach z natury,
  12. aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz w przygotowaniu rocznego sprawozdania finansowego oraz współpraca z biegłym rewidentem,
  13. dbałość o dobro pracodawcy, chronienie mienia,
  14. przestrzeganie obowiązującego u pracodawcy czasu pracy, regulaminu pracy, ustalonego porządku i dyscypliny pracy oraz zasad współżycia społecznego,
  15. Ponadto wspomagania działu księgowości w następującym zakresie:
  • kontrola formalno-rachunkowa dokumentów księgowych,
  • wystawianie faktur sprzedaży,
  • ewidencjonowanie w księgach rachunkowych dokumentów księgowych, zgodnie

z przepisami prawa rachunkowego i podatkowego,

  • analiza i uzgadnianie kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych.

Wymagania niezbędne:

  1. wykształcenie minimum średnie kierunkowe,
  2. co najmniej 3 –letnie doświadczenie w pracy na stanowisku księgowej,
  3. praktyczna znajomość zasad rachunkowości,
  4. znajomość obsługi programów księgowych,
  5. praktyczna znajomość pakietu MS Office, Excel,
  6. umiejętność pracy w zespole,
  7. umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, systematyczność,
  8. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  9. brak prawomocnego skazania za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe wymagania:

  1. doświadczenie w zakresie ewidencji środków trwałych

Warunki umowy o pracę:

  • praca w siedzibie szpitala – pełny etat

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji do dnia 25.03.2022 r.  (CV
z informacjami zgodnymi z art. 221 Kodeksu Pracy) oraz klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych  w ofercie pracy (pracownik księgowości – sekcja Środki Trwałe)  dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji – zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych” osobiście lub na adres e-mail: mrogala@zoz.wodzislaw.pl

Kontakt telefoniczny od godziny 8.00 do 10.00 pod numerem 032/4591812.

Kategorie
Przetłumacz »