Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

 

Dzień Dziecka obfitował w wiele niespodzianek dla naszych najmłodszych pacjentów.

Z okazji Dnia Dziecka, członkini zarządu Powiatu Wodzisławskiego Krystyna Kuczera oraz oraz p.o. dyrektora PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim Anita Wardzyk-Kulińska wręczyły upominki dzieciom przebywającym w szpitalnych salach.

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Otoczka za podarowanie przytulanek, które trafiły do naszych małych pacjentów. Poducho-przytulanka została zaprojektowana przez Stowarzyszenie Otoczka, aby rozładować stres i napięcie związane z bólem, chorobą czy rozłąką z najbliższymi. Przytulanka ma kształt gwiazdy, jej atutem są długie ręce i nogi, które mogą obejmować małych pacjentów, dając im poczucie bezpieczeństwa.

Odwiedziła nas również grupa mieszkańców z miasta Radlin i gminy Marklowice. Pojawiła się nawet Myszka Miki i prawdziwi bohaterowie – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Marklowicach. Organizatorami tej wspaniałej niespodzianki były Pani Karina Adurowicz oraz Pani Agata Barańska. Dzięki zorganizowanej zbiórce, dzieci otrzymały kolorowanki, słodycze i zabawki.

Uśmiechy na twarzach dzieci wywołali również cudowni wolontariusze Fundacji Dr Clown Region Śląsk. Mali pacjenci mogli spotkać kolorowych klaunów, którzy realizują program „terapii śmiechem”.

Dziękujemy za Waszą pamięć, zaangażowanie i obecność w tak ważnym dniu. Dzięki Wam, na wielu dziecięcych twarzach zagościł szeroki uśmiech. Dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, leczeniu oraz wszystkich trudnościach związanych z pobytem w szpitalu.

Gotowość niesienia bezinteresownej pomocy zasługuje na najwyższe uznanie!