Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim Oficjalne otwarcie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Oddziału Neonatologicznego i Traktu Porodowego

Oficjalne otwarcie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Oddziału Neonatologicznego i Traktu Porodowego

 

Zakończyły się prace remontowe w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, Oddziale Neonatologicznym i Trakcie Porodowym.

Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali w dniu 28 luty m.in. starosta Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu Krystyna Kuczera, Dyrektor PPZOZ Cezary Tomiczek, a także położna oddziałowa Mirela Dudek oraz lekarz kierujący oddziałem Dariusz Kujawski. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, zebrani goście zwiedzili wyremontowane pomieszczenia.

✔ Po zmianach na Trakcie Porodowym znajdują się 3 sale porodowe z bezpośrednim dostępem do toalety i prysznica oraz 1 sala porodowa z wanną i bezpośrednim dostępem do prysznica i toalety. Wyremontowana została również sala do cięć cesarskich, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie sal porodowych, co w razie potrzeby pozwala na podjęcie szybkiej interwencji medycznej. Dodatkowo sale porodowe ozdabiają fototapety i fotografie nowonarodzonych dzieci.

✔ Część położnicza Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dysponuje salami dwuosobowymi, w części z bezpośrednim dostępem do łazienki, co jest dużym udogodnieniem dla pacjentek. Sale wyposażone są w nowoczesne łóżka z funkcją sterowania. W części ginekologicznej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego znajduje się sześć sal dla pacjentek.

✔ W Oddziale Neonatologicznym dokonano wymiany m.in. futryn, drzwi, okienek obserwacyjnych oraz wykonano m.in. system sygnalizacyjno-przyzywowy, śluzę i wentylację nawiewno-wywiewną.

Na swoją pierwszą sesję zdjęciową załapał się Dominik, który w tym dniu przyszedł na świat. Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

To wszystko dzięki wsparciu Powiat Wodzisławski, Miasto Wodzisław Śląski i środków własnych. Dziękujemy!