Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim PPZOZ członkiem Polskiej Federacji Szpitali

PPZOZ członkiem Polskiej Federacji Szpitali

 

10 lutego Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach został pełnoprawnym członkiem Polskiej Federacji Szpitali (PFSz).

Polska Federacja Szpitali zrzesza bezpośrednio ponad 230 szpitali, niezależnie od ich struktury własnościowej, wielkości, czy modelu działania, a poprzez porozumienia z lokalnymi i sektorowymi związkami szpitali, funkcjonuje jako organizacja parasolowa w sumie dla ponad 550 szpitali.

PFSz działa na rzecz lepszego finansowania szpitali, wzrostu znaczenia kadry zarządzającej szpitalami, bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników szpitali, a także na rzecz jakości, dobrych praktyk zarządzania, edukacji oraz dobrego ustawodawstwa.

Dzięki członkostwu w PFSz istnieje duża szansa na poprawę funkcjonowania naszej placówki, poprzez wsparcie Federacji w rozwiązywaniu problemów, z jakimi od lat boryka się nasz Szpital – głównym z nich jest permanentne niedofinansowanie procedur medycznych, które sprawia, że sytuacja finansowa PPZOZ jest bardzo zła. Wierzymy, że współpraca z taką organizacją jak PFSz sprawi, że problemy naszego powiatowego Szpitala zostaną zauważone i rozwiązane, co pozwoli na rozwój Szpitala i poszerzenie wachlarza oferowanych świadczeń.